Rehabilitace a pomůcky

Eliška stále nechodí, nemluví, neoblékne se, nenají se sama, potřebuje neustálou péči jako malé miminko. Potřebuje tedy vozík a speciální židle k sezení. Ve speciálním chodítku se již Eliška dokáže postavit i na nohy, ale jeho zakoupení je finančně náročné. Protože má Eliška ochablé svalstvo, bude trvat mnoho měsíců, než dojde k nějakému posunu. Je třeba začít pracovat nejen na zpevnění svalstva, ale i na koordinaci pohybů. V současné době je velmi složité už jen Elišku obléknout nebo nakrmit. Eliška potřebuje spoustu rehabilitačních pomůcek:

  • Speciální stravu a finančně nákladné léky
  • Finanční prostředky na každodenní cvičení, rehabilitace a terapie v sanatoriu
  • Příspěvky na rehabilitační pomůcky a pomůcky pro běžný život
  • Finanční pomoc na nákladné pobyty v lázních
  • Prostředky pro neustálou každodenní péči, kdy se o ni musí neustále někdo celodenně starat

Eliška je silná holčička a velká bojovnice. Potřebuje spoustu rehabilitací, cvičebních pomůcek a různých terapií. Díky vaší podpoře můžeme Elišce přispívat na pobyty v drahých lázních, různé procedury a rehabilitační terapie i léčbu v sanatoriu, které tak pomáhají Elišce v jejím mentálním i fyzickém vývoji. Získané finanční prostředky jsou také použity na léky a další pomůcky, které jsou potřebné pro každodenní život Elišky, aby byl její život zase o něco kvalitnější. Díky vám se nám daří každý den o kousek lépe zvládat:

  1. Dandy-Walker syndrom
  2. Westův syndrom
  3. Svalovou atrofii a zpevňovat svaly se zapojením rozvoje motoriky
  4. Mírnit křečové epileptickými záchvaty, salaamové křeče a rozvíjet koordinovat svaly
  5. Potlačovat důsledky mentální retardace a posouvat mentální rozvoj

Dne 18. 7. 2017 jste měli možnost vidět Elišku na ČT1 v pořadu Události v regionech. Pořad je možno shlédnout i ze záznamu na stránkách ČT, čas začátku reportáže je 17:05
Události v regionech - Eliška

Otec postiženého syna, který založil soukromé sanatorium, které může využívat i Eliška, by zasloužil metál. Lidé jemu podobní by měli každý den stát na stupních vítězů a měli by být patřičně oceněni. S obrovskou pokorou si jeho počinu vážíme a děkujeme. Aby byl provoz tohoto sanatoria možný, je třeba, aby děti, jako naše Eliška mohli takováto zařízení navštěvovat. A na to, jsou třeba finanční prostředky. Proto za jakoukoliv výši vašeho příspěvku velice děkujeme.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.